O značku Svatomartinské se zatím přihlásilo méně vinařů

O značku Svatomartinské víno se letos zatím uchází o 30 procent méně vinařství než loni, také přihlášených vzorků je o pětinu méně. Informoval o tom v tiskové zprávě Vinařský fond po prvním kole hodnocení vín, která o značku Svatomartinské letos usilují.

Do prvního kola hodnocení, které se uskutečnilo na konci minulého týdne ve Valticích, přihlásilo 56 vinařských firem 259 vzorků, uspělo 234 vín. Při bodování musí víno získat aspoň 80 bodů z celkových 100 bodů. Hodnotí se čistota vína, barva, vůně, chuť a celkový dojem.

Na konci tohoto týdne se uskuteční druhé kolo hodnocení, po něm budou jasné definitivní počty Svatomartinských vín. Loni známku ve dvou kolech získalo 97 vinařství, která nabízela 366 druhů těchto vín. Na trh šly přibližně dva miliony lahví Svatomartinského vína.

Pro letošní rok Vinařský fond očekává pokles počtu lahví na trhu, po prvním kole hodnocení očekává, že by to mohlo být 1,75 milionu lahví. Důvodem nižšího zájmu o značku Svatomartinské je uzavření restaurací i rušení tradičních svatomartinských akcí kvůli opatřením proti šíření koronaviru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *