Návštěvnost veletrhu Zahrada Čech poznamenala epidemická situace

Návštěvnost zahrádkářského veletrhu Zahrada Čech letos poznamenala epidemická situace, přišlo o 50 procent méně lidí než minulý rok. Během devíti dnů tak přišlo zhruba 45 tisíc lidí. Uvedla to obchodní ředitelka provozní společnosti Michaela Mokrá. Na největší výstavě věnované zahrádkářům, kutilům, zahradníkům, chatařům a chalupářům na severu Čech mohli lidé vybírat z tradičního sortimentu u téměř pěti set vystavovatelů a prodejců. Veletrh skončil v sobotu večer.

Návštěvníci museli dodržovat preventivní opatření kvůli koronaviru. Zakrytá ústa museli mít při vstupu do pavilónů, často si roušku nechávali i při prohlížení venkovních stánků. U pavilonů byla připravena dezinfekce. Prodejci upozorňovali kupující, pokud se někde vytvořil větší shluk lidí. Omezeny byly letos předváděcí akce u stánků, při kterých se návštěvníci shlukovali.

„Musím pochválit všechny návštěvníky, protože se opravdu chovali disciplinovaně. Dodržovali všechna potřebná nařízení, tím pádem nevznikly žádné problémy,“ uvedla Mokrá k chování návštěvníků za zpřísněných podmínek na veletrhu.

Nejvíce lidí přišlo tradičně první den, kdy se konalo slavnostní zahájení.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *