Autor
Kategorie:
Výstavy

Naše pole bude

11. 5. jsme se rozhodli, že výstavu Naše pole začneme připravovat. Dříve to nešlo, byl omezen pohyb mezi okresy a hovořit v té době o výstavě by bylo přinejmenším úsměvné. A čekat na rozhodnutí déle, to bychom již nedokázali v i tak krátkém termínu výstavu přichystat. Ale Naše pole bude a tímto vás srdečně zvu!

Nejradostnější zprávou dnešních dnů je pro nás všechny zlepšující se epidemiologická situace. Všechny aspekty výstavy Naše pole a námi přijatá opatření konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje, ale mnohá z těch opatření už nejsou aktuální a prozatím platné roušky na vzdálenost kratší než dva metry mezi lidmi možná nebudou v termínu 15. a 16. 6. také aktuální. Ale pokud budou, budeme rádi, když toto opatření, jako i některá další, budou návštěvníci i vystavovatelé dodržovat.

Přehled odrůd je na 821 políčkách, ochranu a výživu rostlin prezentuje 170 variant, to vše od 43 vystavovatelů. Zemědělskou techniku a předvádění strojů na téma Zemědělství 4.0 reprezentuje 45 vystavovatelů a společně s prezentacemi spoluorganizátorů je nás na letošním Našem poli 105.

Loňský jubilejní 20. ročník se konal v omezeném covid režimu, byť to měl být ročník programově výjimečný. To je minulost a nyní buďme rádi, že se nejubilejní 21. ročník může uskutečnit a že se konečně jako zemědělci můžeme na výstavě sejít. Určitě nám všem už odborné akce i společenská setkání scházejí.

Martin Sedláček*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *