Národní zemědělské muzeum v Ostravě se opět otevře návštěvníkům

Národní zemědělské muzeum v Ostravě se v pondělí opět otevře návštěvníkům. Těšit se mohou na fotografickou výstavu Jindřicha Štreita, která představuje proměny venkovského prostředí ve 20. a 21. století. Prohlédnout si budou moci také retro hospodu Radegast a novinkou bude i zábavný průvodce po muzeu. Sdělila to mluvčí muzea Jitka Taussiková. Zdravotníci a záchranáři, kteří se podílejí na zvládání koronavirové krize, mohou muzeum až do konce roku navštívit zdarma.

„Fotografování venkovského života svázaného s prací v zemědělství se Jindřich Štreit věnuje již od 70. let minulého století. Zemědělský rok ovlivňuje mnoho proměnných, a přesto se již po tisíce let stále opakuje. V průběhu času se mění krajina a klimatické poměry, mění se společenské okolnosti, stroje a technologie, jiní jsou i lidé, kteří se zemědělským činnostem věnují. Vybrané fotografie sledují tyto změny za posledních více než 30 let,“ uvedla mluvčí. Štreit na svých snímcích zachycuje území vymezené městy Šumperk, Rýmařov, Bruntál, Šternberk a Litovel.
„Nejnovější snímky vznikly jako součást projektu Národního zemědělského muzea – dokumentace našeho zemědělství v průběhu roku 2018, a to opět na Rýmařovsku a Olomoucku. Tyto záběry jsou prezentovány jako dvojice černobílé a barevné fotografie, jež tvoří propojení mezi dvěma zaznamenanými časovými úseky,“ uvedl ředitel muzea Ivan Berger. Výstava bude k vidění až do konce října.
V rámci výstavy 50 let pivovaru Radegast muzeum připravilo také ukázku dobové restaurace ve stylu Jednoty. „Návštěvníky také čeká novinka v podobě Hravého průvodce po muzeu. Zábavnou formou úkolů, vzdělávacích otázek a zajímavostí je provede všemi stálými expozicemi – zemědělskou technikou, depozitářem potravin a neopomene ani historii objektu a jeho zákoutí. Průvodce lze zakoupit na pokladně a na konci prohlídky z něj poskládat origami ovečku,“ doplnila mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *