Nadace rozdělí mezi zájemce o výsadbu stromů přes půldruhého milionu korun

Nadace Partnerství letos z grantového programu Sázíme budoucnost rozdělí mezi zájemce o podzimní výsadbu stromů přes 1,5 milionu korun. Žadatelé z řad obcí, škol, spolků nebo církví mohou získat na jednotlivý projekt od deseti do 60 tisíc korun. V tiskové zprávě to dnes za nadaci uvedl mluvčí David Kopecký. Grantový program nabízí zájemcům pokrytí nákladů na výsadbu, také na péči o stromy, odborný dohled nebo peníze na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících pět let.

„Díky našim partnerům se výrazně podařilo navýšit objem grantů. Reagujeme na stále rostoucí zájem o výsadby a zvedáme maximální výši grantu nebo příspěvek na následnou péči. Ten je nově až 300 korun za vysazený strom po tři roky. Věříme, že masivnější podpora výsadby a ochrany stromů přispěje k adaptaci České republiky na změnu klimatu a podpoří zadržování vody,“ uvedla Barbora Chmelová z Nadace Partnerství.

Žádosti o grant lze podávat do konce července. Odborná komise se při hodnocení zaměří na míru zapojení veřejnosti do přípravy i výsadby samotné, na přínos projektu pro vsakování vody, zapojení dalších partnerů nebo na osázení místa, které je veřejně přístupné. Žadatelé obdrží hodnocení svých žádostí na začátku září, se svými výsadbami budou moci začít od října do listopadu letošního roku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *