Na Zelném trhu bude letos nabízet farmářské výrobky 58 prodejců

Sezóna prodeje farmářských výrobků na brněnském Zelném trhu může začít. K otevření prodejních stánků je již třeba pouze zlepšení epidemické situace. Letos tam bude své produkty nabízet 37 prodejců – zemědělců, tedy o tři víc než loni. O jednoho na 21 se zvýšil také počet prodejců-obchodníků. Trhy letos potrvají minimálně do 8. listopadu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Všech 58 prodejců má uzavřenou celoroční smlouvu o prodeji na Zelném trhu. „Navíc je doplní i ti krátkodobí, kteří na trh přicházejí pouze v určitý čas a s konkrétními výpěstky. Bývají to drobní pěstitelé, kteří nabízejí přebytky ze svých zahrádek, například květiny, bylinky, jarní cibulku nebo třeba ředkvičky, kedlubny a další. I drobní pěstitelé na trh patří,“ sdělila radní Ludmila Oulehlová, do jejíž gesce správa trhu spadá.
Kromě tradičních zemědělců a obchodníků se ke stálému prodeji přihlásila například společnost Asparagus Moravia, která už v minulém roce nárazově nabízela chřest vypěstovaný na Moravě. Po několikaleté pauze se vrátí například zemědělec Oldřich Jakš s nabídkou jahod, meruněk, rajčat, paprik a dalšího ovoce a zeleniny.
„Kapacita tržiště činí 130 prodejních míst, tedy prodejních stolů. Každý z prodejců si zabírá dva, tři i více prodejních míst podle potřeby. Každý však prodává v různém časovém období, podle toho, zda se zaměřuje na rané produkty, letní ovoce nebo například podzimní plodiny,“ dodala Oulehlová.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *