Na valtické vinné trhy přišly tisíce lidí, rekord u přípitku nepadl

Letošní 52. ročník vinných trhů v zámecké jízdárně ve Valticích na Břeclavsku navštívilo odhadem téměř šest tisíc lidí. Řekl to za pořadatele David Šťastný ze společnosti Valtické vinné trhy. Dvoudenní trhy začaly v pátek. Lidé mohli ochutnat z rekordního počtu 759 vín od více než 120 vinařů. Letos se nepodařilo překonat rekord v řetězovém přípitku. Zapojilo se do něj přes 450 lidí, potřeba jich bylo o stovku víc.

Loni se do řetězového přípitku zapojilo 556 lidí, k překonání jich tedy bylo potřeba 557. „Zapojilo se 454 návštěvníků. S každým sousedem si museli přiťuknout zleva i zprava. Je to ale těžká disciplína a nedá se na to připravit. Zkoušeli jsme to asi v osmi ročnících, ale povedlo se to tak třikrát,“ řekl Šťastný.

Pohár pro šampiona valtických trhů získal Ryzlink vlašský z Březí, Liščí Vrch, výběr z hroznů 217 z vinařství Mikrosvín Mikulov. Uznání v oblasti červených vín získalo Grand cuvée, pozdní sběr 2017 z vinařství Moravíno. Šampionem zahraničních vín se pak stalo rakouské víno WV – DAC – Classic Grüner Veltliner, 2018 ExclusivWeine Woditschka. O šampionech ale pořadatelé informovali už v dubnu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *