Na podzimní Floře Olomouc bude přehlídka kysaného zelí, česneku i ochutnávky

Přehlídku výrobců kysaného zelí, četných odrůd česneku i ochutnávky zeleniny a zelí připravila v rámci doprovodného programu podzimní etapy výstavy ovoce a zeleniny Flora Olomouc Zelinářská unie Čech a Moravy (ZUČM). Tímto způsobem hodlá návštěvníkům připomenout letošní Mezinárodní rok ovoce a zeleniny. Ve společné expozici se pod záštitou ZUČM představí více než tři desítky pěstitelů zeleniny z celého Česka, řekla dnes novinářům vedoucí kanceláře ZUČM Alice Kouřilová. Podzimní Flora bude příští týden od čtvrtka do neděle v areálu Výstaviště Flora Olomouc.

ZUČM u příležitosti podzimní Flory vyhlásí pro vystavující pěstitele zeleniny soutěže. „Odborná komise bude posuzovat kvalitu výpěstků v jednotlivých skupinách zelenin, ale také udělovat cenu za nejlepší expozice. Návštěvník se tak bude moci seznámit s nabídkou konkrétních pěstitelů i obdivovat krásu a nápaditost prezentace a ztvárnění letošního tématu,“ uvedla Kouřilová. Soutěže mají podle ní upoutat pozornost návštěvníků a upozornit je na to, že tuzemská profesionální produkce zeleniny je na špičkové úrovni. „Nákupem české zeleniny si mohou koupit kvalitu, která je současně zdravá a krásná,“ podotkla. Oceněné výpěstky budou označeny přímo v expozicích.

Podzimní etapa výstavy Flora se svým tematickým laděním podle předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Evy Fuglíčkové připojí k iniciativě Organizace spojených národů, jejíž Valné shromáždění vyhlásilo letošní rok jako Mezinárodní rok ovoce a zeleniny. Součástí podzimní etapy výstavy Flora Olomouc budou tradičně zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima 2021, který zahrnuje soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup, soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora džem či mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt. V letošním roce je do soutěže Flora košt přihlášeno 314 vzorků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *