Na Kubánské náměstí v Praze se vrátí farmářské trhy

Na pražské Kubánské náměstí se v úterý na zkoušku vrátí farmářské trhy, i když v omezené podobě dané vládními opatřeními. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník. Spolek Archetyp, který trhy provozuje, zároveň tuto sobotu otevře výdejní místo na Řezáčově náměstí, lidově nazývaném Heřmaňák. Bude sloužit pro výdej předem objednaných potravin. U trhů na náplavce zatím jasno není.

Pořádání farmářských trhů vláda omezila přísnějšími podmínkami na konci října poté, co se objevily fotografie velkého množství lidí nakupujících na pražské náplavce na Rašínově nábřeží. Na základě omezení musí z trhů zmizet všechno občerstvení na místě, omezen byl i sortiment. Na trhu nesmí být více než 20 lidí na 400 metrů čtverečních.

Trhy na Kubánském náměstí se podle předsedy spolku Archetyp Jiřího Sedláčka budou konat v úterý v běžném čase od 09:00 do 18:00. Půjde o zkušební provoz, provozovatel spolu s městskou částí poté akci vyhodnotí a rozhodnou o dalším postupu. Pro dodržení požadavků bude na trhy jediný vchod, aby měli pořadatelé možnost regulovat počet lidí mezi stánky. Konání akce bylo podle Hamrníka konzultováno s městskou i státní policií, která pomůže řešit případné potíže. Pokud akce bude bez problémů, mohla by se podle Sedláčka konat dvakrát v týdnu.

I přes zpřísněná vládní opatření se v Praze na řadě míst farmářské trhy stále konají. To je případ stánků na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech nebo na Sofijském náměstí v Modřanech. Zrušené jsou naopak například trhy na Vítězném náměstí v Praze 6.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *