Na dvoře školy v Sokolově chovají včely

V základní škole Rokycanova v Sokolově vytvořili včelařský kroužek. Včely tam mají na dvoře školního dvora, kde jim děti a vedoucí kroužku udělali včelí zahrádku. Žáci je tak mohou pozorovat a učit se o nich. Informoval o tom vyučující včelařského kroužku Marek Kříž.

Kroužek funguje ve škole od začátku roku, v době zavření škol kvůli koronaviru činnost přerušil. Zájem o něj je podle Kříže velký. „Zájem mě až překvapil, přihlásilo se zatím okolo 17 dětí. Velice to zajímá také jejich rodiče, takže budou na kroužek chodit asi s nimi,“ uvedl Kříž.
Děti a vyučující vytvořili včelám na střeše tělocvičny takzvanou horizontální zahradu, ve které je nyní okolo 30 000 včel. Zahrada se skládá ze zavěšených truhlíků a dvou úlů. Truhlíky vyráběly děti, daly do nich rostliny medonosné a trvalky. „Stěna bude od květin krásně zelená, a barevná a včely tak budou mít příjemné a krásné prostředí. Celé prostředí školního dvora se krásně proměňuje a ozdravuje,“ řekl Kříž, pro kterého je včelaření dlouhodobým koníčkem.
Vedoucí kroužku chce v projektu pokračovat. Do budoucna by v prostoru školy mohla vzniknout i květinová nebo motýlí louka. Jak se využije med, zatím není jasné, možná se podaří připravit malý farmářský trh, dodal Kříž.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *