Moravskoslezské cukrovary se z 300 mil. ztráty dostaly do zisku

Společnost Moravskoslezské cukrovary z Hrušovan nad Jevišovkou v předchozím hospodářském roce, který končil 29. února 2020, zvrátila téměř třísetmilionovou ztrátu z předchozího období. Hospodařila se ziskem 60 milionů korun. Tržby se meziročně snížily o 66 milionů korun na 1,63 miliardy. Hospodářský výsledek roku ovlivnil pokles prodejních cen proti minulému roku, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

„Ročník se zpočátku jevil jako velice příznivý pro pěstování cukrové řepy, ale příchod velmi horkých a suchých dnů ve střídání se srážkami přinesl více infekčních vln listové choroby, které způsobily poničení listů a snížení očekávaného výnosu,“ uvedl ve zprávě jednatel společnosti Jiří Hollein.
Tržby v Česku se snížily zhruba o 70 milionů, naopak rostly tržby ze zahraničí, a to o 50 milionů.
Na začátku koronavirové pandemie přijala firma opatření k ochraně zdraví zaměstnanců, na běžný prodej ale vliv neměla, protože většina potravinářských podniků fungovala bez omezení.
Společnost Moravskoslezské cukrovary vznikla v roce 1992 a jejím jediným akcionářem je vídeňská společnost Agrana, která je předním výrobcem cukru a ovocných koncentrátů. Vznikla v roce 1988. Podnik v Hrušovanech loni zaměstnával 342 lidí, což je o 12 méně než v předchozím období. Na společnost v předchozích letech tvrdě dopadl konec cukerných kvót, které stanovovala Evropská unie a platily do konce září 2017.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *