Moravská vína získala na putovní soutěži rekordní počet medailí

Vína z Moravy a Čech letos mimořádně zabodovala na jedné z největších světových soutěžích, putovní Concours Mondial de Bruxelles (CMB), která se na začátku v září konala v Brně. Česká republika soutěž hostila poprvé v její sedmadvacetileté historii. Tuzemská vína na soutěži získala jednak ocenění pro nejlepší bílé víno a dalších 112 medailí, z toho šest velkých zlatých pro mimořádná vína. V tiskové zprávě to uvedl Vinařský fond, který se na organizaci soutěže podílel.

Největší úspěch si letos připsalo B/V vinařství z Milotic na Hodonínsku, které za svůj Hibernal, výběr z hroznů 2015 získalo ocenění pro nejlepší bílé víno soutěže a zároveň národního šampiona a tedy i velkou zlatou medaili.
Dvě velké zlaté medaile získalo vinařství Mikrosvín Mikulov za Veltlínské zelené 2018 pozdní sběr a Ryzlink vlašský 2018 pozdní sběr. Po jedné medaili získala vinařství Lahofer za Rulandské bílé 2018, výběr z hroznů, Bohemia Sekt Prestige Brut 2017 z vinařství Bohemia Sekt, Vinařství Pavlov za Ryzlink vlašský 2017 výběr z hroznů.
V loňském ročníku získali vinaři z České republiky osm zlatých a 17 stříbrných medailí, z dosud nejúspěšnějšího ročníku v roce 2017 si přivezli 34 medailí, z toho jednu velkou zlatou.
„Vzhledem k tomu, že se i díky domácímu pořadatelství do soutěže přihlásilo rekordních 370 moravských a českých vín, tak jsme doufali v dobré výsledky, ale počet oceněných vín a zisk titulu za nejlepší bílé víno soutěže je v tak vysoké konkurenci věc zcela mimořádná,“ uvedl ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *