Ministerstvo životního prostředí zvýší dotaci na výsadbu stromů

O sto milionů korun navýší Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dotaci na výsadbu listnatých stromů v městech a obcích. Původních 200 milionů korun zájemci vyčerpali za necelý rok a půl. Peníze mohou získat města, obce, spolky, školy, firmy i občané, uvedla za MŽP Dominika Pospíšilová v tiskové zprávě. Stromy mají pomoci sídlům v adaptaci na změnu klimatu.

„Jen za první dva měsíce letošního roku nám dorazilo 456 žádostí o podporu v objemu téměř sto milionů korun. To jsou skutečně rekordní čísla. V dotační výzvě jsme do dnešního dne rozdělili už 200 milionů korun, díky kterým poroste téměř 50 tisíc nových stromů,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Pospíšilová uvedla, že o podporu na výsadbu listnáčů může požádat „prakticky kdokoliv“, jedinou podmínkou je prokazatelný vztah k místu výsadby. „Aktuálně lze z výzvy podpořit výsadbu stromů na veřejně přístupných místech měst a obcí umístěných v zástavbě, kde to technické podmínky dovolují a kde výsadba dává smysl,“ popsala Pospíšilová. Stromy mohou lidé vysadit i v uzavřených vnitroblocích a na společných dvorech bytových domů. Peníze z programu pak dostanou nejen na sazenice, ale i na zakoupení substrátu, kotvení, hnojiva, ochrany kmene, zavlažovacích vaků či zajištění odborného posudku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *