Ministerstvo vyhlásí druhou výzvu programu Agricovid potravinářství

S ohledem na stále omezené možnosti dodávek potravin do veřejného stravování a na trhy vyhlásí Ministerstvo zemědělství (MZe) druhou výzvu v dotačním programu Agricovid potravinářství. Rozhodným obdobím pro posuzování žádostí bude 1. prosince 2020 až 28. února 2021. Příjem žádostí začne 15. března, předtím musí ještě pravidla notifikovat Evropská komise. Souhlasila s tím dnes vláda.

„Tato dotační podpora zůstává zacílená do oblasti potravinářských a zemědělských podniků, jejichž produkce směřuje do veřejného stravování a na trhy a tržnice, které jsou přijatými opatřeními stále významně omezeny. Chceme tím snížit riziko ukončení činnosti zemědělských a potravinářských podniků, které se podílejí na zajištění základních potřeb potravin a zemědělských produktů pro obyvatele České republiky,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Příjem žádostí v první výzvě programu skončil včera, podporu mohly získat podniky, kterým celkové příjmy klesly mezi začátkem března a koncem listopadu roku 2020 nejméně o 25 % v meziročním srovnání. MZe nyní došlé žádosti vyhodnotí, ověří jejich formální správnost a případně si vyžádá doplnění od žadatelů. V průběhu příštího týdne by mělo začít peníze vyplácet. Poté také bude možné sdělit přesná čísla o počtech žadatelů.

Spuštění druhé výzvy příjmu žádostí nebude mít dopad na státní rozpočet. Přestože MZe došlé žádosti z první výzvy ještě vyhodnocuje, finanční rámec tří miliard korun totiž nebude vyčerpán, a bude tak možné ho využít i v rámci druhé výzvy. Pravidla pro druhou výzvu zůstávají podobná jako v té první, tedy pokles příjmů o 25 procent v meziročním srovnání v rozhodném období.*

Komentáře ke článku 2

  • U nás to je super

    Myslíte si, že po té letošní krizi budou mít lidé dost peněz? Já teda pochybuji. Právě proto by si mělo plno lidí ještě udělat radost a pořídit si domů saunu. Já jsem s manželem koukala na tento článek https://www.top-bazeny.cz/magazin/proc-zaradit-do-sveho-dne-take-saunu/ a zjistili jsme, že sauna by měla být součástí každé domácnosti. Jak je to u vás v baráku? Chodíte občas do sauny a nebo tohle není váš šálek kávy? Pochlubte se 🙂

  • EU socanů vzor

    Nelegální přistěhovalci v luxusních hotelech na Kanárských ostrovech, s využitím bazénu uprostřed pandemie pod záštitou Červeného kříže, zatímco Španělé věznění dodržují “.

    Jiní litují, že „ve Španělsku existují děti, které nikdy nebyly v hotelu nebo apartmánech a tím méně v bazénech, protože žijí v chudobě; Někteří zase litují této situace, kdy je téměř 300 000 Kanárčanů nezaměstnaných .

    ://.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nelegalni-migranti-si-uzivaji-luxusni-bazeny-na-kanarech/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *