Mikroregiony v Libereckém kraji nesouhlasí s reorganizací Lesů ČR

Pět mikroregionů z Libereckého kraje a Správa CHKO Český ráj nesouhlasí s plánovanou reorganizací státního podniku Lesy ČR (LČR). Vadí jim, že zrušené má být i krajské ředitelství v Liberci a rozdělení území Českého ráje mezi oblastní ředitelství v Chocni a Teplicích. Pod společné prohlášení se podepsali zástupci Mikroregionu Tábor, Mikroregionu Český ráj, Mikroregionu Pojizeří, Mikroregionu Jizera, Mikroregionu Podkozákovsko a Správa CHKO Český ráj.

„Ve vztahu k samosprávám dojde k přerušení stávající vzájemné informovanosti o lesních těžbách, která byla od roku 2016 velice dobře zajištěna na společných setkáních,“ uvedli v prohlášení. Tyto informace podle nich samosprávy využívaly při zajištění ochrany místních silnic při těžbě a následném odvozu pokácených stromů.
Podle nich se také zhorší komunikace při řešení kůrovcové kalamity a za nelogické považují i rozdělení území Českého ráje do působnosti dvou nově vzniklých oblastních ředitelství. „Zejména vnímáme riziko různého přístupu při plánované péči o tak citlivé území jako je CHKO Český ráj (viz historická zkušenost) nebo při povolování hromadných akcí, které jsou na území Českého ráje hojně pořádány,“ píše se v prohlášení.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *