Mělnické vinařství zaznamenalo vyšší poptávku po vínech střední řady

Mělnické vinařství Kraus zaznamenalo vyšší poptávku po vínech střední cenové řady, tedy v relaci mezi 130 až 200 korun. Pokud nezasáhnou nepříznivé faktory, jako počasí či omezení prodeje kvůli protikoronavirovým opatřením, měla by se celková produkce vinařství v dohledné době ustálit na 200 000 lahvích za rok. Na dotaz to uvedl sklepmistr mělnického vinařství Kraus Karel Hejduk.

„Struktura poptávky nyní vybočuje z dlouhodobého trendu. Nejprodávanější vína základní řady pro restaurace a hotely určená na rozliv na sklenku pochopitelně zůstávají ve skladu,“ uvedl Hejduk. Pandemická opatření na měsíce zastavila provoz hotelů a omezila fungování restaurací.
Poslední degustaci pořádalo vinařství loni v září, nyní se podle Hejduka objevují první poptávky na červen. „On-line degustace jsem nedělal, postrádám osobní kontakt s účastníky ochutnávky,“ dodal sklepmistr. Na srpen připravuje akci Mělnický košt, která umožní ochutnávky vín na několika místech ve městě, aby se snížila koncentrace návštěvníků. V minulosti se akce konala pouze na náměstí Míru.
Minulý rok vinařství vysadilo novou révu na několik hektarů dalších ploch, nyní je celková osázená plocha přes 33 hektarů, což se blíží plánované rozloze. „Nově jsou vysázené klasické odrůdy, zejména Ryzlink rýnský a Pinot noir, dále například Chardonnay, Svatovavřinecké. Ve výsadbách jsou významně zastoupené také rezistentní odrůdy (odolné vůči houbovým chorobám), hlavně Hibernal a Solaris,“ uvedl Hejduk. Letošní jarní mráz podle něj škody na vinicích nezpůsobil.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *