Madeta modernizuje část areálu v Českých Budějovicích

Největší česká mlékárna Madeta zateplila část areálu v Českých Budějovicích. Jde o administrativní budovu, kde také opravila střechu a vyměnila okna. Podobné práce chystá v objektu bývalé stáčírny mléka, kde má další kanceláře. Areál slouží i jako prostor pro velkosklad, je v něm autodílna, sídlí tam i dopravní a logistická společnost Milktrans. Do budovy investovala mlékárna loni pět milionů korun. Řekla to mluvčí Madety Marta Faktorová.

Areál s rozlohou téměř 30 000 metrů čtverečních je z 60. let minulého století; výrobní závod tehdejších Jihočeských mlékáren tam začal fungovat v březnu 1952, přičemž výroba v Českých Budějovicích skončila až v roce 2010.
Zateplování administrativní budovy trvalo loni od srpna do Vánoc. „Opravená je střecha, má doplněnou tepelnou izolaci, budova je zateplená. Vyměnilo se 61 oken, čtvery dveře a instalovaly se předokenní, elektricky ovládané žaluzie. Ve druhé budově, kterou zateplení a výměna oken čeká, byla původně stáčírna mléka a sušárna, kterou později nahradila máslárna,“ řekla mluvčí. Práce chce Madeta zvládnout letos. V 90. letech objekt na Rudolfovské třídě opravila a rozšířila.
Areálem v Českých Budějovicích projede denně 40 rozvozových aut a deset kamionů. Pracuje tam 238 lidí. Areál se postupně proměňoval: autodílna funguje v prostorách, kde byla od roku 1967 sušárna mléka a v roce 1985 ji mlékárna přestavěla na máslárnu. Vedle byla stáčírna mléka s chladírnou. V místech, kde dnes sídlí vedení, byla do roku 2007 kuchyně s jídelnou.
V roce 1998 vznikl centrální velkosklad, před tím se bouraly staré byty, garáže i vodojem. O osm let později šel k zemi původní sklad i staré dílny. „Madeťáci jim kvůli vzdálenosti od hlavní budovy, v níž sídlí vedení společnosti, říkali Čukotka,“ zmínila mluvčí. V areálu má sídlo i firma Milktrans a Akademie Madeta, jež slouží pro školení i konference.*

Komentáře ke článku 1

  • Lišák Pedro

    Párkrát jsem na tom skladě jako řidič byl a je to potřeba. Ten systém, co měli, byl fakt šílený. Někdo mi říkal, že teď začnou využívat tyhle policové regály – https://radioshuttle.cz/konstrukce/ ale kdo ví, jak to nakonec bude. 🙂 Každopádně ze zkušenosti vím, že jakákoliv úprava skladu většinou bývá k dobrému, tak to tamějším skladníkům přeji. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *