Lov a rybaření jsou nadále povoleny

Dosavadní stanovisko Ministerstvo zdravotnictví České republiky ohledně výlovů a honů zůstává v platnosti. Tyto činnosti mohou nadále probíhat.

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zemědělství v návaznosti na tiskovou konferenci po jednání vlády sdělilo, že výkony práva rybářství a myslivosti jsou i nadále považovány za „ podnikatelské a jiné obdobné činnosti“ podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102 a zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28 října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. se na ně nevztahuje. Dosavadní stanovisko Ministerstva zdravotnictví v dohodě s Ministerstvem zemědělství ze dne 21. října letošního roku zůstává i nadále v platnosti.*

Komentáře ke článku 1

  • Aleš

    Já bych chodil na ryby, i kdyby to nebylo povolené 😀 . Za vesnicí máme malý rybník a je u něj pár lidí, takže jsme daleko od sebe. Pobyt na čerstvém vzduchu je zdravý, takže nevidím důvod, proč bych k vodě nemohl chodit. Koupil jsem si speciální rybářské oblečení z https://www.parys.cz/ , tak kdybych si zalezl někam trochu do křoví, tak by mě ani nikdo neviděl 😀 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *