Lesy ČR vytěžily na Boubíně méně kůrovcového dřeva, než plánovaly

Lesy ČR zatím letos vytěžily na území rezervace šumavského Boubínského pralesa na Prachaticku 73 500 krychlových metrů kůrovcového dřeva. Je to o 70 procent méně, než byl předpoklad. Hnutí Duha však tvrdí, že Lesy ČR zřejmě zasahují i na místech, kde nesmí. Vedení podniku to ale popírá.

Duha v tiskové zprávě poukázala na to, že v srpnu se těžba v Boubíně zvýšila. Hnutí tvrdí, že kácení pravděpodobně překročilo i omezení stanovené Správou CHKO Šumava. „Nic takového se nestalo. Děláme při těžbě na Boubíně nepravidelné kontroly, které potvrzují, že Lesy ČR žádné omezení neporušily,“ řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.
„V bezzásahové zóně jsme nikdy nekáceli a kácet nebudeme, ani jsme o to nežádali. Chceme být připravení a případně zasáhnout, ale nejde o masivní těžbu ani o vytváření holých ploch či ekonomický zisk, ale o obranu lesa před rozšířením kůrovce v dalších lesích,“ sdělil generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.
Bezzásahová plocha na území rezervace šumavského Boubínského pralesa se letos rozšířila zhruba o 55 hektarů. Nově má výměru 139 hektarů. Rozhodl o tom šumavský národní park.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *