Lesy ČR nakoupily 23 500 samotestů na covid, lidi mají po celé ČR

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) nakoupil pro povinné testování svých zaměstnanců na covid-19 23 500 antigenních testů. Dodávku v hodnotě 1,9 milionu korun bez DPH by měl obdržet do konce týdne a následně ji rozdělit a rozvést na jednotlivá pracoviště v krajích. Pracovníci by se měli začít sami testovat od středy. Podnik má po republice asi 3500 zaměstnanců. Řekla to mluvčí LČR Eva Jouklová.

„První vlna testování by měla být hotová do 12. března. Od tohoto dne by na pracoviště Lesů ČR neměl vstoupit žádný neotestovaný zaměstnanec,“ řekla Jouklová. Testy si zaměstnanci budou dělat buď mimo budovy LČR nebo ve zvlášť vyhrazených prostorách uvnitř.
Podnik předpokládá, že při testování jednou týdně mu nakoupené testy vydrží přibližně 1,5 měsíce. Podnik má zaměstnance kromě ústředí v Hradci Králové na sedmi oblastních ředitelstvích, v šesti lesnických závodech a na 61 lesních správách. Nejvíce zaměstnanců má hradecká centrála, a to 185.
Většina pracovníků LČR na administrativních pozicích podle Jouklové pracuje nyní z domu v režimu home-office. I ti ale budou testováni. „Testy si vyzvednou na pracovišti a otestují se doma,“ řekla Jouklová. Pro ochranu dýchacích cest podnik pracovníkům také zajistil 137 000 respirátorů a poskytuje jim i zdravotnické roušky.
Pořízení jednoho samotestu podnik, kterému patří polovina lesů v zemi, vyšlo na přibližně 80 korun. Na samotesty stát firmám a živnostníkům prostřednictvím úlev ze zdravotního pojištění bude přispívat 60 korun na test. Stát povinné testování ve firmách nařídil jednou týdně.
Povinné testování začalo ve středu v podnicích nad 250 zaměstnanců. Firmy ho musejí u všech pracovníků dokončit do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci mají povinné testování zahájit v pátek a dokončit ho 15. března.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *