Lesy ČR nabízí studentům v době zavření škol práci na obnově lesů

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) nabídl studentům, kteří mají nyní kvůli pandemii COVID-19 přerušenou výuku, práci na obnově lesů po kůrovcové kalamitě. Vládou nařízená preventivní opatření na ochranu před nákazou podnik pracovníkům zajistí. Řekla to mluvčí LČR Eva Jouklová. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi a podnik nyní čelí dosud největší kůrovcové kalamitě.

„V celé zemi obnovujeme rozsáhlé plochy po kalamitě, práce pokračují a nesmí se zastavit. Právě studenti teď mohou hodně pomoci. Za práci jim nabízíme férové finanční ohodnocení,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Studenti budou sázet stromky, stavět oplocenky nebo označovat kůrovcem napadené stromy.
Studenti budou podle Vojáčka pracovat na čerstvém vzduchu v malých skupinách a v dostatečných vzdálenostech od sebe. Zájemce o práci musí být starší 18 let.
Výzvu Lesů ČR studentům podpořil ministr zemědělství Miroslav Toman. „Dohodli jsme se s rektory tří vysokých zemědělských škol, že pro práci v zemědělství, potravinářství a lesnictví nabídnou své studenty. Chybí nám tisíce pracovníků ze zahraničí, které mohou v těchto dnech nahradit právě studenti,“ uvedl ministr.
Lesy ČR letos čekají zvýšení těžby dřeva na nový rekord přes 15 milionů metrů krychlových z loňských 13,9 milionu metrů krychlových. Důvodem je těžba kalamitního kůrovcového dřeva a dřeva z letošních větrných.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *