Lesy ČR mají nové ředitele obchodu a ekonomiky

Novými odbornými řediteli státního podniku Lesy České republiky pro obchod a pro ekonomiku se začátkem prosince stali Petr Urban a Jiří Krejča. Jmenoval je generální ředitel podniku Josef Vojáček a informovala o tom mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v republice. Současnou prioritou podniku je zvládnutí kůrovcové kalamity.

Obchodní ředitel Urban ve funkci nahradil Karola Vinše, který na postu skončil ze zdravotních důvodů letos v červenci. Následně úsek z pověření dočasně vedl ředitel lesního a vodního hospodářství Vladimír Krchov. Urban v Lesích ČR začínal už v roce 2013 jako ekonom lesních závodů a poté pracoval jako specialista obchodu a vedoucí odboru obchodu. V oboru zastával i pozice vedoucího lesního střediska nebo manažera zakázek.
Krejča ve funkci ekonomického ředitele nahradil Daniela Vlkanovu, který z podniku odešel na vlastní žádost z osobních důvodů k poslednímu listopadu, uvedla mluvčí. Krejča v minulosti zastával manažerské posty v různých společnostech, například v Interchange CZ, v Česká pošta Security nebo G4S Security Services. „Má zkušenosti i s krizovým managementem,“ sdělil podnik.
Po nynějších změnách zůstal z původního manažerského týmu generálního ředitele Josefa Vojáčka již jen správní ředitel Pavel Krpata. Vojáček Lesy ČR vede od 1. září 2018 a svůj čtyřčlenný manažerský tým jmenoval k začátku listopadu 2018. První změnou v týmu před odchody Vinše a Vlkanovy byla březnová výměna ředitele lesního a vodního hospodářství, kterým se stal Vladimír Krchov místo Pavla Indry. Indra přešel na místo krajského ředitele Lesů ČR v Šumperku.
Do ekonomiky Lesů ČR se zásadním způsobem promítá propad cen dřeva způsobený přesycením trhu dřívím z kůrovcové kalamity. Podnik nevylučuje, že by letos mohl skončit ve ztrátě v řádu stovek milionů korun. Cílem podniku je ale dosáhnout kladného výsledku hospodaření.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *