Lesy ČR kvůli covidu zrušily republikový Den za obnovu lesa

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) kvůli opatřením v boji proti epidemii covid-19 zrušil celostátní akci pro veřejnost Den za obnovu lesa. Konat se měla v sobotu 17. října. Lesy ČR akci připravovaly několik měsíců na 13 místech v zemi, lidé měli pomoci s obnovou lesů zničených kůrovcem. Prvního ročníku se loni v říjnu zúčastnilo přes 30 000 lidí. Uvedla to mluvčí podniku Eva Jouklová.

„Děkujeme všem, kteří chtěli 17. října přijít do lesa pomoci a dozvědět se o lesích nové generace, jež sázíme. Letos naše plány nevyjdou, ale nevadí. Budeme se na Den za obnovu lesa těšit příští rok,“ uvedl generální ředitel LČR Josef Vojáček. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.
Takzvané malé Dny za obnovu lesa, kterých se od jara konaly desítky, budou pokračovat. Menší skupiny dobrovolníků při nich pracují venku. Sázejí stromky, uklízejí klest, stavějí oplocení nových výsadeb či sbírají semena a šišky pro semenářský závod. Zájemci se na malé Dny za obnovu lesa hlásí podniku on-line, a počet účastníků tak mohou pořadatelé průběžně regulovat podle aktuálně platných opatření v místě i čase. Na jednotlivé akce se lze přihlásit prostřednictvím webu nebo mobilní aplikací.
Při jarní vlně epidemie byly Dny za obnovu lesa zrušené od poloviny března do druhé poloviny května. Podnik je obnovil s tehdejším zrušení nouzového stavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *