Kůrovcovou kalamitou v Ústeckém kraji se bude zabývat desetičlenný štáb

Rada Ústeckého kraje rozhodla o zřízení desetičlenného kůrovcového kalamitního štábu, povede ho náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Lubomíra Mejstříková. Součástí štábu budou zástupci samosprávy, státní správy, subjekty a organizace působící v oblasti lesnictví a životního prostředí, průmyslu a dopravy. Novinářům to řekl hejtman kraje Jan Schiller.

„Jejich úkolem bude hlavně sdílení informací mezi jednotlivými členy, abychom hledali společné řešení a zabránili možná větším škodám a negativním dopadům,“ doplnil hejtman. V Ústeckém kraji je nejvíce postižená oblast sousedící s Libereckým krajem, tedy Šluknovský výběžek, kde se nachází také Národní park České Švýcarsko. „Je tam otázka, jestli v národním parku se má nechat na pospas kůrovcový les,  nebo se má odtěžit. Otázku bude řešit ve spolupráci s národním parkem právě štáb,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák.
Ze štábu budou výstupy formou zápisů, které budou podle hejtmana zveřejněny na stránkách kraje. „Pokud tam bude něco závažného, tak to předložíme i zastupitelstvu,“ dodal hejtman.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *