Parku KRNAP kvůli pádu cen dřeva chybějí peníze, MŽP zvedne příspěvek

Krkonošskému národnímu parku (KRNAP) letos kvůli propadu cen dřeva chybějí v rozpočtu desítky milionů korun. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) jako zřizovatel parku KRNAP mu proto zvýší příspěvek na provoz na 200 až 210 milionů korun z loňských 121 milionů korun. Vyplynulo to z vyjádření ministerstva a správy parku. Kvůli pádu cen dřeva, který je vyvolaný mimořádně velkými kůrovcovými těžbami v celé ČR, chybějí peníze i Národnímu parku Šumava.

Ministerstvo životního prostředí podle mluvčí Petry Roubíčkové financování parku KRNAP zajistí a posílí tak, aby nebyl jeho běžný provoz včetně služeb návštěvníkům nijak omezen. „Potřebné finanční prostředky uvolníme z našeho rozpočtu. Národní parky jsou naše výkladní skříně ochrany přírody, takže se o ně samozřejmě postaráme,“ uvedla mluvčí.
Letos ministerstvo podle ní očekává poskytnutí příspěvku parku KRNAP na provoz ve výši 200 až 210 milionů korun. Pro příští rok zřizovatel nevylučuje další zvýšení dotace. „Podle předběžných odhadů by se celkový příspěvek pro KRNAP příští rok mohl pohybovat v rozmezí 200 až 250 milionů korun,“ sdělila mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *