Koronavirus zvýšil zájem o krůtí maso z firmy na Českolipsku

Koronavirus zvýšil zájem o produkci společnosti Prominent CZ, která je největším zpracovatelem krůtího masa v Česku. Dceřiná firma ZOD Brniště na Českolipsku musela ale v souvislosti s nákazou ještě zpřísnit hygienická opatření ve svém potravinářském provozu. Pracovníci ve výrobě museli začít nosit roušky a zatím je neodložili, řekl ředitel Prominentu CZ Pavel Voves.

„V potravinářství máme vysoké hygienické standardy pořád, to znamená mytí rukou, všude jsou hygienické rohože a podobně. Teď musí pracovníci navíc pracovat s rouškami, což samozřejmě není nejlepší, protože je to těžká práce. Hůř se jim dýchá, takže jsme se tomu museli přizpůsobit a zpomalit,“ doplnil Voves. O zrušení povinnosti nosit roušky podle něj zatím firma neuvažuje, zvlášť po tom, co se koronavirus začal masivně šířit na jatkách v Německu a Rakousku.

Koronavirus a s ním spojené uzavření restaurací a snížení dovozu firmě současně také pomohly. „Museli jsme zvýšit výrobu. Zákazníci byli doma, vařili a kupovali kvalitní produkty, takže nám v prodejnách přibylo zákazníků,“ řekl.

Prominent CZ má 19 vlastních prodejen a jednu pojízdnou, kde prodá téměř polovinu své produkce. Dodává i do řetězců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *