Karlovarský kraj zvýšil letos dotace na obnovu lesů

Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun, vloni dal kraj na obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami necelých pět milionů korun. Informoval o tom krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky Karel Jakobec.

„Žadatelé projevili o dotace velký zájem. Ve stanoveném termínu bylo doručeno 44 žádostí s požadovanou částkou téměř 7,2 milionu korun. Vzhledem k výši finančního limitu bylo nutné mírně upravit a pokrátit žádosti tak, aby konečná částka nepřesáhla stanovený rozpočet šest milionů korun. Jsme ale rádi, že se nakonec dostalo na všechny,“ uvedl Jakobec.

Dotace z programu na obnovu a ochranu lesa mohou žadatelé čerpat na několik účelů, opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem, ochranu lesa proti zvěři oplocenkami, individuální ochranu lesa proti zvěři, ochranu lesa proti hmyzím škůdcům a další výchovné zásahy.

Rada Karlovarského kraje už schválila poskytnutí dotací ve výši 571 tisíc korun, částku 5,4 milionu doporučila ke schválení zastupitelstvu kraje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *