Jak vybrat správný generátor a komponenty pro elektrické ohradníky

Nevíte si rady, jak vybrat správný generátor pro vaše elektrické ohradníky? Ať už potřebujete chránit svá zvířata, úrodu či pozemky, nechte si poradit od českého výrobce elektrických ohradníků fencee - společně vybereme ten pravý přímo pro vaše potřeby.

Co byste měli před výběrem generátoru zohlednit?

Generátory a komponenty pro elektrické ohradníky značky fencee, jsou velmi spolehlivé a již leta prověřené zákazníky i mimo Českou republiku. Jsou vhodné jak pro ochranu zvířat, tak pro ochranu pozemků a plodin před zvěří a škodnou. Před výběrem vhodného generátoru je potřeba zohlednit typ zvířete, které se bude v ohradníku pohybovat, případně proti kterému se bude ohradník stavět. Dále je potřeba znát délku ohrady, celkový terén a jeho zatíženost vegetací. Čím jsou ohradníky delší a zatíženější vegetací, tím silnější generátor budete potřebovat. Mláďata a některá zvířata, jako například koně, jsou velmi citlivá, ohradník se naučí rychle respektovat a stačí generátory od 1 – 3 J výkonu. Jiná zvířata, jako kozy či ovce s hustou srstí, naopak potřebují generátory s vyšším výkonem. Dále myslete na to, jakým způsobem budete moci generátory napájet. Pokud se v blízkosti ohrady nachází zásuvka, můžete zvolit síťový generátor jako například fencee power P30 nebo kombinovaný generátor fencee power DUO PD30. V obou případech se jedná o jednoduché a spolehlivé řešení pro všechny ohrady. Naše kombinované zdroje DUO lze provozovat i na běžnou autobaterii (12 V).

Které typy generátorů značka fencee nabízí?

Čím jsou ohrady delší a zatížené například porostem či jinými vegetačními překážkami, tím silnější generátor budete potřebovat. Proto je vždy lepší zvolit generátor, u kterého lze výkon měnit. Univerzálním a kombinovaným zdrojem je například fencee power DUO PD50. Generátor je vhodný pro kratší typy ohrad maximálně do 23 km a napájení je možné pomocí adaptéru ze sítě (230 V) i běžné autobaterie (12 V). Pokud své zdroje chcete ovládat na dálku ovladačem až na vzdálenost 10 km či dokonce až na 30 km s využitím externí antény, mohla by vás zajímat řada generátorů fencee power DUO RF. Máte-li delší a vegetací zatíženou ohradu, využijte určitě generátor řady fencee energy DUO RF EDX, např. EDX150. Navíc pokud třeba budete v ohradě chovat i mláďata, pak jistě oceníte možnost připojit žlutou výstupní svorku se sníženou sílou impulsů na polovinu do spodních vodičů ohrady.

Kombinovaný generátor fencee power DUO PD

RF generátor fencee power DUO RF PDX

Inovativní moderní řešení ovládání ohradníků na dálku

Uživatelé, kteří chtějí jít s dobou, jistě ocení nový systém moderní chytré farmy fencee. Své ohrady nyní můžete ovládat a kontrolovat pohodlně a jednoduše z mobilního telefonu přes bezplatnou aplikaci fencee Cloud nebo z webového rozhraní. Ať už jste kdekoliv na světě, jediné co potřebujete, je mobilní telefon nebo počítač a připojení k internetu. Uživatelsky jednoduchá a přehledná aplikace vás neustále informuje o stavu všech spárovaných generátorů a kontrolních monitorů, které hlídají vstupy v kritických místech vašich ohrad. S tímto systémem lze spárovat generátory řady fencee power DUO RF PDX a fencee energy DUO RF EDX. Srdcem celého systému je centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100, které je připojeno přes Wi-Fi na internet. Sbírá data ze spárovaných přístrojů a ty pak, včetně výstražných alarmů, zašle ihned přes cloud do vašeho mobilu a e-mailu. Máte tak stále přehled nad stavem vašich ohrad a parametry i v méně dostupných místech. Systém moderní chytré farmy tak šetří nejen vaše náklady, ale také váš čas vynakládaný třeba na kontrolování ohrad.

RF generátory můžete ovládat také pomocí nové aplikace fencee Cloud

Další potřebné příslušenství pro elektrické ohradníky

Pro dobře fungující ohradu je dále důležité myslet na správné uzemnění generátorů a také na kvalitní vodiče. Kvalitní nerezové vodiče značky fencee se vyznačují vysokou pevností a odolností vůči roztržení a UV zářením a zaručují tak dlouhou životnost. Všechny naše generátory doporučujeme zabezpečit před bleskem a přepětím bleskojistkou.

Pokud máte další dotazy nebo potřebujete poradit, jaký generátor je pro vás vhodný, neváhejte se obrátit na naše technické oddělení.*

fencee výrobce elektrických ohradníků

www.fencee.cz/ www.modernifarma.czinfo@fencee.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *