Hřebčín ve Slatiňanech má nové turistické informační centrum

Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve své středisku ve Slatiňanech otevřel nové turistické informační centrum. Vzniklo rekonstrukcí historického památkového objektu u vstupu do areálu. Návštěvníkům poskytne lepší zázemí, kromě prodeje vstupenek a suvenýrů je součástí také sociální zařízení, řekl novinářům ředitel hřebčína Jiří Machek.

„Dosavadní návštěvnické centrum bylo v hlavní administrativní budově slatiňanského hřebčína a ne vždy ho návštěvník našel. Teď je v objektu hned za bránou do zámeckého parku a návštěvník ho minout nemůže,“ uvedl Machek.
Budova s cihlovým zdivem a imitací hrázděné konstrukce pochází z roku 1879, původně za vlastnictví rodu Auerspergů sloužila jako strážní domek celého areálu. Před rekonstrukcí jej hřebčín využíval pro ubytování zaměstnanců. Opravy stály více než tři miliony korun bez DPH.
Letošní návštěvnická sezona hřebčína je vinou epidemie koronaviru kratší. Běžně začíná dubnu, letos se turistům otevřel hřebčín v Kladrubech až v červnu, ve Slatiňanech v červenci. Podle Machka to bude znamenat ztrátu na vstupném odhadem 1,5 až dva miliony korun. Roční návštěvnost hřebčína je kolem 80 000 lidí, z toho 15.000 připadá na slatiňanský areál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *