Hřebčín Kladruby se v červenci vrátí k běžnému turistickému provozu

Národní hřebčín Kladruby se od 1. července vrací k běžnému turistickému provozu. Dosud si mohli návštěvníci projít jen jeden prohlídkový okruh, nově budou mít na výběr i z dalších. Roušky už nebudou muset nosit ani průvodci, řekl náměstek ředitele hřebčína Radek Václavík.

„Od 2. června jsme v omezené míře kvůli hygienickým opatřením otevřeli prohlídkový okruh zámek. Od začátku prázdnin už budou přístupné všechny,“ uvedl Václavík. K dispozici budou turistům dál dezinfekční prostředky.

Návštěvníci budou moci zajít do vybraných stájí starokladrubských běloušů nebo historické kočárovny a postrojovny, kde je vystavený zlatý biskupský kočár či státní kočár prezidenta T. G. Masaryka. Zpřístupněna bude také jedna z nejstarších barokních roubenek v kraji, lesovna, jež sloužila jako úřadovna lesního správce. Prohlídkový okruh bez průvodce nazvaný Rozhledna nabídne po vystoupání 87 točitých schodů pohled z ptačí perspektivy na architekturu památkově chráněných historických objektů stájí, zámku a kostela i specifickou krajinu národního hřebčína. Ve Slatiňanech se turisté mohou těšit na komentovanou prohlídku stájí, které jsou již 75 let domovem starokladrubských vraných koní. Přístupná bude i historická sedlovna rodu Auerspergů a kočárovna.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *