Hradečtí lesníci dají na trh až 3000 stromků, ceny zůstanou

Lesníci z Městských lesů Hradec Králové dodají na předvánoční trh zhruba 3000 vánočních stromků a deset tun ryb. S prodejem stromků začnou 1. prosince. Prodej ryb plánují na několika místech v Hradci Králové 21. až 23. prosince. Ceny stromků i ryb se proti loňsku měnit nebudou. Novinkou bude to, že kapra a jeho dovoz si lidé budou moci u Městských lesů objednat po internetu.

„Na výběr letos bude z několika druhů jedlí, dvou druhů borovic a smrků,“ řekl  ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Prvního prosince prodej začne v hájovně Marokánka a další prodejní místo bude od 5. prosince u novohradecké hájovny Zelený sloupek. Prodej potrvá do vyčerpání zásob. Stromky budou pocházet z prořezávek i z plantáží.
Nejžádanější borovice lesní bude za 250 korun, smrk ztepilý bude za 200 korun a borovice černá a smrk pichlavý budou za 400 korun. Jedle kavkazská vyjde na 550 korun, ostatní druhy jedlí budou za 500 korun. Cena bude jednotná za stromek bez rozdílu výšky.
Kapry vylovené z rybníků města Hradce Králové budou lesníci prodávat u hájovny Zelený sloupek, u obchodního centra Atrium, před budovou staré radnice na Velkém náměstí a na sádkách u rybníka Datlík. Kilogram kapra bude za 100 korun. Po internetu si lidé budou moci kapra objednat od 1. do 19. prosince. „Pokud se tato forma prodeje osvědčí, uvažujeme o zavedení celoročního rozvozu ryb,“ uvedl Zerzán.
Kdo bude mít zájem o smrček z Krkonoš, bude se muset vypravit 17. prosince do Vrchlabí. Správa Krkonošského národního parku tam bude, podobně jako v minulých letech, prodávat smrčky pocházejících z výchovných zásahů. „Stromky budou z lesů obhospodařovaných podle standardů FSC, to znamená ekologicky šetrným způsobem,“ uvedl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Prodej bude u sídla KRNAP v Dobrovského ulici, tradičně o tyto stromky bývá velký zájem. Cena bude 100 až 200 korun za kus.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *