Holdingu Rybářství Třeboň klesly tržby, ale stoupl zisk

Holding Rybářství Třeboň měl za poslední obchodní rok od října 2018 do loňského září tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 294,8 milionu korun, meziročně o osm procent nižší. Konsolidovaný provozní zisk vzrostl o 12 procent na 62,3 milionu korun. V aktuálním obchodním roce firma předpokládá, že vyprodukuje 3200 tun tržních ryb. Vyplývá to z výroční zprávy holdingu zveřejněné ve Sbírce listin.

Holding tvoří společnosti Rybářství Třeboň, firma Fish Market, která ryby zpracovává a prodává, a firma Kolter sídlící na Slovensku, zaměřená na prodej ryb. Holding měl 148 zaměstnanců, z toho 108 v Rybářství Třeboň. Holdingu stoupl i konsolidovaný zisk po zdanění, o 2,5 milionu na 50,7 milionu korun. Rybářství Třeboň je největší producent sladkovodních ryb v Evropě.

Akciová společnost Rybářství Třeboň prodala v minulém obchodním roce 3398 tun tržních ryb, za jejich prodej utržila 146,5 milionu korun. Čistý obrat firmy vzrostl o pět procent na 195,6 milionu. Provozní zisk stoupl meziročně o 13,5 procenta na 29,1 milionu. V aktuálním obchodním roce plánuje tržby téměř 148 milionů Kč a provozní zisk 18 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha ve zprávě uvedl, že hospodaření ovlivnil větší prodej tržní ryby, díky tomu stouply i tržby. Průměrná mzda ve firmě byla 28 423 korun, meziročně vzrostla o víc než osm procent.

Loni od října do konce prosince vylovilo Rybářství Třeboň 2507 tun tržních ryb. Tržby za toto období dosáhly 87,8 milionu korun. Podle firmy prodej sladkovodních ryb stagnuje a dlouhodobě se nepříznivě projevují stravovací návyky lidí, kvůli nimž je konzumace těchto ryb minimální.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *