Hasiči na jihu Moravy častěji zasahovali u požárů lesů

Hasiči v Jihomoravském kraji za letošní první pololetí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zasahovali častěji u požárů lesů. Vyšší byla i celková škoda po požárech lesů, oproti prvnímu pololetí 2018 ale hořelo na menší ploše. Vyplývá to ze statistik, které poskytl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Za pololetí hasiči evidují celkem 943 požárů, meziročně o 119 více.

Hasiči od začátku ledna do konce června evidují 97 požárů lesů na ploše bezmála 4000 metrů čtverečních. Celková škoda je vyčíslena zhruba na 1,7 milionu korun. Loni ve stejném období hasiči zasahovali u 42 požárů lesů, hořely na ploše 6300 metrů čtverečních. Škoda byla vyčíslena zhruba na milion korun. Například loni v dubnu dvakrát hořel les u Oslavan na Brněnsku, hasiči tehdy vyhlásili druhý, respektive třetí stupeň požárního poplachu. Ve druhé polovině června hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu při požáru lesa u Bzence na Hodonínsku. Zasahovalo u něj více než 150 hasičů. Letos hasiči například na začátku dubna hasili požár lesa u Hostěnic na Brněnsku, hořelo na ploše asi na půl hektaru. Požár tehdy likvidovalo asi pět desítek hasičů.
Hasiči v Jihomoravském kraji za první letošní pololetí evidují 943 požárů, meziročně o 119 více. Celkový počet událostí, které si vyžádaly zásah jihomoravských hasičů, se za první pololetí 2019 meziročně zvýšil zhruba o 700 na 5801. Nejčastěji šlo o technickou pomoc, do které spadá například pomoc v nouzi při otevírání uzavřených prostor, likvidace obtížného hmyzu nebo odklízení popadaných stromů ze silnic.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *