Hamé začalo vyvážet košer výživy do USA

Společnost Hamé letos začala exportovat košer kojenecké výživy do USA. Zatím jde o vývoz v řádu milionů korun, trh má však velký potenciál, řekl mluvčí společnosti Petr Kopáček. Letos firma plánuje investovat 260 milionů Kč do automatizace výroby. Loňské tržby zatím nezveřejnila. O rok dříve měla tržby 5,13 miliardy korun, z toho více než polovinu utržila v ČR. Zisk firma dlouhodobě nezveřejňuje. Loni se firma sloučila do Orkla Foods spolu s Vitanou. 

„Letos jsme nově rozjeli vývoz košer kojeneckých výživ do USA, vypadá to hodně slibně. Zatím jsou to objemy řádově v milionech korun, ovšem má to perspektivu do budoucna. Jinak odbyt těchto našich kojeneckých výživ dlouhodobě výrazně roste i v Izraeli, na tamním trhu jsme hodně silní a patříme tam mezi největší dodavatele v tomto segmentu vůbec. I uplynulý rok potvrdil, že se nám daří stále větší objem výrobků uplatňovat také na balkánských trzích,“ uvedl Kopáček.
Letos pak firma hodlá investovat například do zvýšení kapacity produkce hotových jídel v Babicích a pokračovat v modernizaci závodu na zpracování zeleniny v Bzenci, kde se automatizují linky na zavírání, etiketování, balení nebo paletizaci produktů.
Firmy se loni sloučily do společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, zachovávají si však své značky. Nadnárodní společnost Orkla koupila Hamé v roce 2016, Vitanu o tři roky roky dříve. Orkla Foods je podle Kopáčka v současnosti druhý největší výrobce balených potravin v ČR a čtvrtým na Slovensku.
Hamé je výrobcem chlazených a trvanlivých potravin, vyrábí například paštiky. Vitana se specializuje na výrobu dehydratovaných výrobků nebo instantních polévek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *