Generálním ředitelem Národního zemědělského muzea se stal Zdeněk Novák

Národní zemědělské muzeum nově povede Zdeněk Novák, bývalý státní tajemník na ministerstvu kultury. Do funkce generálního ředitele muzea ho jmenoval ministr zemědělství Miroslav Toman na základě výsledků výběrového řízení a počínaje dneškem v pozici vystřídá Milana Jana Půčka, který v ní v květnu skončil po šesti letech na vlastní žádost. Sdělil to dnes mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

Cílem Nováka v pozici ředitele je, aby se ze zemědělského muzea stalo uznávané národní muzeum. „Chci, aby všechny aktivity muzea přispěly k vytváření pozitivního vztahu veřejnosti k zemědělství, krajině, k venkovu a jeho rozvoji, aby muzeum přinášelo lidem radost a poučení a aby se lidéé těšili na další návštěvu,“ řekl Novák.

Ministerstvo zemědělství, pod které muzeum spadá, po odchodu Půčka z funkce ředitele vypsalo výběrové řízení. Podle mluvčího se do něj přihlásili dva uchazeči a uskutečnilo se v jednom kole formou pohovoru před výběrovou komisí.

Novák podle mluvčího vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně a na Českém vysokém učení technickém v Praze absolvoval postgraduální kurz Památková péče. Na místo ředitele muzea přichází z pozice státního tajemníka na ministerstvu kultury, kde byl vedle organizace služebních vztahů zodpovědný za přípravu státní kulturní politiky, koordinaci následných koncepcí, výzkum a vývoj v kultuře a za evropské fondy.

Národní zemědělské muzeum se zabývá zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Spolu s hlavní výstavní budovou v Praze na Letné má muzeum pobočky v Čáslavi, ve Valticích a na zámcích Kačina a Ohrada.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *