Farmářské trhy v Opavě začnou 14. dubna

Farmářské trhy v Opavě začnou 14. dubna. Kvůli epidemii koronaviru a vládním opatřením bude jejich zahájení o měsíc opožděné. Jejich provozovatel Martin Žižlavský ale vítá dnešní rozhodnutí vlády, podle nějž mohou farmářské trhy obnovit provoz od 12 dubna. Zájem prodejců o místa i kupujících o zboží podle něj bude velký.

„Trhy zahájíme ve středu 14. dubna. Konat se pak budou třikrát týdně,“ řekl. Na nákupy budou moct Opavané a návštěvníci města podle něj vyrazit vždy ve středu a v pátek, kdy budou trhy otevřeny od 06:00 do 14:00, v sobotu bude jejich provoz o dvě hodiny kratší.
„Mohlo se sice začít dříve. Jsem ale rád, že už se to podařilo prosadit. Jsem v kontaktu s naší asociací a vím, že tlak byl velký,“ řekl.
Původně měly farmářské trhy v Opavě začít 15. března. „Ty by byly součástí těch velikonočních. Ale i ty jsme museli zrušit,“ řekl Žižlavský. Podle něj se současná situace nepodepíše na zájmu prodejců. „Ti, co jezdí stabilně, dorazí. Předpokládám, že přijedou i ti, kteří neprodávají pravidelně. Všichni budou chtít dohnat ztrátu a prodat to, co doma mají,“ doplnil.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *