Ekologické hnutí Fridays for Future pořádá globální stávku za klima

Ekologické hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost) po pauze zaviněné pandemií nemoci covid-19 svolalo další globální klimatickou stávku. Jedna z největších demonstrací se uskuteční v Berlíně, kde se očekává až 20 000 účastníků včetně švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové. Další protesty jsou v plánu po celém světě včetně Prahy.

V Berlíně protesty začnou již dopoledne, kdy z řady škol a náměstí vyjedou směrem do vládní čtvrti aktivisté na kolech. Hlavní část klimatické stávky začne v poledne před Reichstagem, který je sídlem Spolkového sněmu. Odtud se demonstranti vydají pochodem přes vládní čtvrť k Braniborské bráně.
V Německu je nahlášeno přes 450 akcí, ty největší budou vedle Berlína také v Hamburku, Mnichově, Freiburgu či Kolíně nad Rýnem. Další stovky protestů se uskuteční ve více než osmi desítkách zemí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Výborně tyhle zelené aktivity povedou k další inflaci, ještě nad to, co se teď děje.

    Za posledních 18 měsíců se v celosvětovém součtu vytiskl a mezi lidi rozdal více než dvojnásobek peněz, který existoval před covidem. Postup tištění je jednoduchý a většina ekonomicky nevzdělané populace jej stále nechápe, ale je to snadné – pokud se zadlužuje stát tak vydává dluhopisy, které si většinou koupí centrální banka (což znamená – vytiskne peníze a dá je státu, který je pak rozdá dál). Jedná se o přesný opak toho, když se zadlužíte Vy (jako firma, nebo fyzická osoba). Vy musíte dluh splatit, zatímco stát je prakticky nikdy splatit nemusí resp. splatí jej dalším větším dluhem – a tak to může fungovat donekonečna. Jde o jednoduchý, ale funkční trik. Navíc, byl to jediný způsob, jak udržet všechny v práci a nedopustit, aby každá třetí firma zkrachovala. Jednalo se o velice nespravedlivou akci vůči těm, kteří si celý život spořili (jejich korunové úspory přišly vniveč) a má to hrozivé následky. Všechno teď zákonitě skokově zdražuje na dvojnásobek. Ptáte se, proč chleba ještě nestojí sto korun? Třeba kvůli nekonečné hlouposti zemědělců, chovatelů a zpracovatelů. Elektřina, plyn, dřevo a jiné stavební materiály už na dvojnásobek vystoupaly. Reality/Pozemky, na kterých zemědělci hospodaří už jsou taky na dvojnásobku. Tady teď přicházejí do hry ti samí politici, kteří tištění a rozdávání peněz nastartovali - budou se teď aktivně snažit bránit zemědělcům ve zdražování. Částečně formou zastrašování, částečně formou dotací, kterými si tuto skupinu zaháčkovali a kontrolují ji. Metoda rozděl a panuj v socialistické Evropě funguje dobře. Na rozdíl od plynárenského průmyslu taženého Rusáky, který velice rychle došel ke konsenzu, že takhle už dále ne a po rychlé domluvě skokově korigoval cenu na dvojnásobek – zemědělci žijí v jiném světě. Když si v ČR řeknou, že skokově zdraží, tak Francouzi zvýší dotace a stlačí ceny potravin do normálu. Krásná ukázka EU strategie rozděl a panuj. Jídlo nesmí zdražovat – to se v žádném případě nesmí stát.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down