E-shop Rohlik.cz loni zvýšil obrat o 60 procent na čtyři miliardy korun

E-shop s potravinami Rohlik.cz loni zvýšil obrat meziročně o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. Obchodu také vzrostl oproti roku 2018 více než dvojnásobně provozní zisk EBITDA na 60 milionů. E-shop to oznámil v tiskové zprávě. Rohlik.cz, který je největším internetovým obchodem s potravinami v České republice loni například posílil spolupráci s místními dodavateli a expandoval do Maďarska.

„Posílili jsme v rámci iniciativy Čerstvě sklizeno spolupráci s lokálními dodavateli, aby zboží necestovalo přes půl světa, když nemusí. Zásadně jsme vylepšili klub Rohlíček, spustili Rohlík Chef a zahájili zahraniční expanzi úspěšným otevřením Kifli.hu v Maďarsku,“ uvedl k loňským výsledkům firmy zakladatel a většinový majitel Rohlik.cz Tomáš Čupr. Loni také začala automatizace skladů Rohlik.cz. Podle e-shopu se nyní provádí automatizace v pražské Liboci, kde potrvá do začátku března. Během letošního roku bude rovněž otevřen další sklad v Praze a plánuje se stěhování do nového skladu v Brně. Do budoucna obchod připravuje rozšíření sortimentu vlastní privátní značky Rohlík nebo rozšíření segmentu zboží v sekci Otoč obal, kde nabízí produkty ve vratných obalech. Kvůli ohleduplnosti k životnímu prostředí obchod rovněž využívá auta na zemní plyn a do roku 2025 chce celou svou flotilu ve městech převést na pohon na elektřinu.
E-shop Rohlik.cz nabízí rozvoz potravin, drogerie a dalšího zboží po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci, Liberci a Prostějově v den objednání. Aktuálně je podle obchodu v sortimentu Rohlik.cz přes 15 tisíc položek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *