Dodávka na Teplicku přepravovala maso v nevyhovující teplotě

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) objevili v dodávce na Teplicku 75 kilogramů ryb, mořských plodů a masa převážených při nevyhovující teplotě. Nebezpečné potraviny neznámého původu inspektoři znehodnotili obarvením. Přepravci hrozí pokuta až milion korun. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Hlídka celního úřadu poblíž obce Kladruby na Teplicku zastavila vozidlo převážející potraviny živočišného původu, proto celníci na místo přivolali inspektory SVS. Dodávka podle Vorlíčka přepravovala balené mořské ryby, plže, mlže a hlavonožce, dále se ve vozidle nacházely vepřové žaludky, vepřové uši, drůbeží pařáty, opracované tělo drůbeže s hlavou a pařáty, vše zabalené v igelitových taškách. Balené mražené produkty byly přepravované při teplotě prostředí –10,8 stupně Celsia a vyšší, část produktů tak byla již povolená a část potravin nesla známky opakovaného zamrazení.
U balených živočišných produktů je požadovaná teplota uchovávání stanovena na –18 stupňů Celsia. „Živočišné produkty zabalené v igelitových taškách neměly jakékoliv označení a postrádaly obchodní doklady. Přepravce potravin navíc neměl od SVS řádnou registraci pro přepravu potravin živočišného původu,“ uvedl mluvčí.
Inspektoři veškeré nebezpečné potraviny neznámého původu znehodnotili obarvením a přepravci nařídili jejich neškodné odstranění v asanačním podniku. Přepravci podle veterinárního zákona hrozí ve správním řízení pokuta až do výše milionu korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *