Do Hamburku přijeli protestovat zemědělci s 3500 traktory

Kolem 3500 traktorů se v pátek zapojilo v Hamburku do protestu zemědělců z celého severního Německa proti novým nařízením v oblasti ekologie. Zástupci demonstrujících při této příležitosti předali rezoluci nespokojených rolníků ministrům životního prostředí spolkových zemí, kteří v hanzovním městě právě zasedali. Dokument vypracovaný podle agentury DPA akčním sdružením rolníků, pastýřů a lovců vyzývá politiky, aby se při ochraně přírody a životního prostředí "spíš soustředili na spolupráci a dobrovolnost než na nové zákazy a konfrontace".

Rolníci a chovatelé dobytka zejména kritizují předpisy, které se týkají ochrany spodních vod, používání odpuzovačů hmyzu a prostředků k hubení plevelů, jako je glyfosát, a řešení problémů s vlky.

Rolníci tvrdí, že jejich existence je vážně ohrožena. „Jestliže nebudeme moci používat herbicidy k hubení plevelu, pak přijdeme o 40 až 50 procent úrody,“ citovala DPA farmářku Anne Meyerovou z Meklenburska-Předního Pomořanska.

Několik účastníků ministerské schůzky se s protestujícími setkalo a dalo najevo nesouhlas. Někteří mimo jiné poukázali na to, že „zemědělství je používáním pesticidů a močůvky částečně odpovědné za ubývání hmyzu, za pokles biodiverzity a za vysoký obsah dusíku a fosfátu ve vodě“.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *