Další výrobek přišel o značku Klasa

O značku kvality Klasa přišla Pernerka mouka - Pohanková celozrnná jemná, výrobce Mlýn Perner Svijany, spol. s r.o. Kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistila, že výrobek obsahoval nedeklarovaný obsah lepku. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při laboratorním vyšetření oceněného výrobku Pernerka mouka – Pohanková celozrnná jemná prokázala přítomnost nedeklarovaného lepku. Na etiketě tento údaj chybí, spotřebitel se tak právem domnívá, že potravina předmětný alergen neobsahuje. Výrobce tím porušil legislativní požadavky a také se dopustil klamání spotřebitele. „Za toto vážné porušení byla uvedenému výrobku značka kvality Klasa odebrána a výrobce Mlýn Perner Svijany, spol. s r. o., byl vyzván k neprodlenému odstranění loga,“ poznamenala Nováková. Tento výrobek byl stažen z trhu a výrobci byla stanovena nápravná opatření, která splnil, konkrétně upravil technologii výroby, doplnila.
Klasa je prestižní ocenění, které se uděluje jen prověřeným kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům. Ty musí splňovat platné legislativní požadavky a nadstandardní kvalitativní kritéria. Nároky pro udělení značky jsou přísnější než běžné hygienické a potravinářské legislativní požadavky. Vlastníkem a gestorem značky je Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský intervenční fond ji administruje. Pokud dozorová organizace (Státní zemědělská a potravinářská inspekce nebo Státní veterinární správa) zjistí jakoukoli nesrovnalost, okamžitě situaci řešíme. V případě závažného pochybení se značka odebírá a informujeme veřejnost, přiblížila mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *