Cukráře v Brně překvapil velký zájem o vánoční cukroví

Cukráře v Brně letos překvapil nebývalý zájem o vánoční cukroví. V souvislosti s tím, že lidé kvůli vládním nařízením tráví více času doma, očekávali spíše pokles objednávek. Většina z nich už ale jejich příjem musela ukončit na konci listopadu. Cena za kilogram cukroví stoupla v řádech desítkách korun, vyplývá z odpovědí zástupců oslovených provozoven.

Za kilogramovou krabici vánočního cukroví obsahující tradiční rohlíčky, linecké, marokánky či úly zaplatili zákazníci v cukrárně Větrník 680 korun. „Ceny jsme zvýšili zhruba o 30 korun, převážně kvůli nákladům na zaměstnance. Poptávka je vyšší než loni, lidé si objednávali už od září, průměrně kilogram až tři. Stále je zájem o tradiční cukroví,“ řekl majitel cukrárny Radim Řezáč.

O 15 procent více objednávek než loni zaznamenali také v cukrárně Bukovský. „Máme kapacitu 300 kilogramů a jakmile ji naplníme, tak přestáváme přijímat objednávky, kvůli personální i technologické kapacitě. Plno jsme měli už na konci listopadu. Nárůst vnímám především díky e-shopu, který jsme spustili na začátku první koronavirové vlny,“ uvedl jednatel podniku Aleš Bukovský. Kilogram vánočního cukroví tam vyšel na 300 korun.

Téměř o polovinu více objednávek mělo cukrářství Martinák. „Byli jsme překvapeni. Mysleli jsme si, že lidé budou péct spíše doma, jak se to stalo třeba na jaře, kdy ani nebylo droždí,“ poznamenal provozovatel cukrářství Vít Martinák. Za kilogram cukroví lidé zaplatili 590 korun, což je o zhruba 20 korun více než v předchozím roce.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *