České Budějovice utrácejí za odstraňování černých skládek statisíce

České Budějovice každý rok utratí statisíce korun za likvidaci černých skládek, na které lidé bez povolení odkládají odpad. Jde většinou o místa ve velkých aglomeracích na sídlištích. Loni například město zaplatilo za likvidaci černých skládek dva miliony koruny, letos za první tři měsíce více než 600 tisíc korun. Řekla to mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. Dodala, že město měsíčně likviduje přibližně 350 černých skládek.

„Nejhorší je situace na sídlišti Máj, konkrétně v ulicích V. Volfa, M. Chlajna, N. Frýda, J. Bendy, v oblasti Palackého náměstí, dále je to Rožnov a jeho ulice B. Kafky a také ulice Novohradská a U Špačků v Mladém i točna MHD v Dukelské,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).

„Tam likvidujeme černé skládky v podobě rozbitého nábytku, nefunkčních ledniček, televizí a různého harampádí, které lidé odkládají hlavně vedle kontejneřišť a separačních nádob,“ dodal.

Město podle něj nabízí dost možností, jak se odpadu zbavit legálně. „Zdá se, že to někteří obyvatelé úplně ignorují. Mám na mysli stabilní a mobilní sběrné dvory, kde mohou vše nepotřebné odkládat sedm dní v týdnu zcela zdarma,“ řekl Moravec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *