Celníci v tržnicích na severozápadě Čech zajistili 222 litrů padělků postřiků

Celníci v tržnicích v Ústeckém a Karlovarském kraji objevili a zajistili 222 litrů padělků postřiků. Na kontrolách zaměřených na ochranu práv duševního vlastnictví se podílelo 30 celníků. Informoval o tom mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Při kontrolách se karlovarští a ústečtí celníci většinou setkávají s padělky textilu, obuvi, galanterního zboží v tržnicích i kamenných prodejnách. Tentokrát se zaměřili na prodej herbicidních přípravků. Kontroloři vyjeli do tržnice v Petrovicích v Ústeckém kraji a opakovaně do tržnice v Potůčkách v Karlovarském kraji. V Ústeckém kraji zajistili 148 litrů, v Karlovarském kraji 74 litrů přípravků Roundup, jež vykazovaly známky porušení práv duševního vlastnictví.
Postřiky byly v různých velikostech spotřebitelského balení, od jednoho litru až po pětilitrové kanystry. Hodnota zajištěného zboží v případě prodeje originálních výrobků by dosahovala bezmála 100 000 korun. „Z výsledků kontrol je patrné, že se nejedná pouze o podezření z porušení práv duševního vlastnictví, ale vzhledem k tomu, že celníci zajistili chemický přípravek, který není originálním zbožím, existuje zde riziko poškození nejen životního prostření, ale také zdraví osob, jež s přípravkem manipulují,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *