Celníci v Libereckém kraji odhalili více než tři tuny nevhodně převáženého masa

Celníci v Libereckém kraji odhalili při kontrole zaměřené na přepravu veterinárních produktů více než tři tuny nevhodně převáženého mraženého masa. V letošním roce nejde o první podobný případ v kraji, zatím ale nikdy nešlo o tak velký objem zboží. Případ si hned na místě převzali pracovníci Krajské veterinární správy v Liberci, kteří budou zjištěná porušení předpisů dál řešit ve správním řízení, řekl dnes mluvčí libereckých celníků Martin Stočes.

V rámci kontrolní akce VESUV zastavila ve středu 18. srpna hlídka celníků s pracovníky veterinární správy v Malé Skále na Jablonecku auto s polskou poznávací značkou, které převáželo mražené maso. „Ve vozidle bylo v přepravkách naloženo 3016 kilogramů masa a po změření teploty uvnitř nákladového prostoru auta byla naměřena teplota 8,5 stupně Celsia. To je podstatně vyšší teplota, než je přípustné,“ řekl Stočes.

O dvě hodiny později zadržela společná hlídka v Desné na Jablonecku další vůz s masem, tentokrát český. „Zjistili, že řidič převáží zmražené maso společně s chlazeným masem a vozidlo nebylo opatřené zařízením pro záznam teploty prostředí při přepravě hluboce zmrazených produktů. Celkem řidič převážel 12 kg zmraženého masa,“ popsal druhý případ mluvčí celníků. I tímto případem se teď zabývá veterinární správa. Od začátku roku tak celníci odhalili čtyři případy a zadrželi 3775 kg veterinárních produktů, ponejvíce masa, při kterých dopravci nedodrželi podmínky přepravy.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *