Budějovické výstaviště začalo bourat některé objekty

Výstaviště České Budějovice začalo bourat části areálu. Stavební firma zahájila demolici restaurace Rybářská bašta, příští týden následuje gastroprovoz Klas. Vzniknou dva nové objekty. Práce jsou součástí modernizace, která zahrne přestavbu pavilonů Z či R, náklady budou 200 milionů korun. Výstaviště letos zrušilo kvůli koronaviru většinu akcí včetně agrosalonu Země živitelka, skončí tak ve ztrátě. Uvedl to předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.

„Technický stav objektů už byl pro potřeby gastra dlouhodobě nevyhovující a byl to i jeden z rychlých kroků, kdy jsme mohli využít času, který jsme ne úplně dobrovolně pro tyto aktivity získali,“ řekl Severin s poukazem na akce zrušené v souvislosti s koronavirem.
Pavilon Z přestaví firma na výstavní a kongresové centrum. Kapacita bude 1200 lidí. Zázemí pavilonu chce stát využít při českém předsednictví EU v roce 2022. Práce mají skončit do léta 2021, pavilon Z otevře výstaviště na příštím ročníku agrosalonu Země živitelka. Budou v něm nové technologie a bude možné ho využít i na plesy či konference. „Promění se vnější kabát i vnitřní architektonická dispozice. Půdorys zůstane stejný,“ řekl Severin.
Firma chystá také tendr na novou kanalizaci v areálu. Výstaviště rovněž předělá pavilony R1, R2 a R3. V dlouhodobém plánu je nová výstavní hala na půdorysu bývalého amfiteátru. Vzniknou i nové venkovní plochy.
Podle loňských informací chce výstaviště do osmi let vybudovat novou vstupní bránu i vjezd a postavit parkoviště až pro 800 aut. Investice nepřesáhne 300 milionů Kč, asi 30 procent nákladů chtěla firma krýt ze svých zdrojů, zbytek z bankovního úvěru, uvedl dříve Severin. Společnost již loni zbourala pavilony E a F.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *