Budějovické Výstaviště předělá pavilony, investuje 200 milionů Kč

Výstaviště České Budějovice přestaví pavilon Z na výstavní a kongresové centrum. Kapacita bude 1200 lidí. Zázemí pavilonu chce stát využít při českém předsednictví EU v roce 2022. Práce mají být dokončeny do léta 2021, pavilon Z otevře firma na příštím ročníku agrosalonu Země živitelka.

Výstaviště postaví i dvě restaurace a předělá pavilony R1, R2 a R3. Náklady budou 200 milionů Kč. Novinářům to řekli ministr zemědělství Miroslav Toman a zástupci výstaviště.
„Máme zájem výstaviště rozvíjet. Chceme využít toho, že se v letošním roce bohužel (kvůli koronaviru) nekoná Země živitelka, aby se zmodernizovaly, zlepšily inženýrské sítě, pavilony,“ řekl Toman. V dlouhodobém plánu je nová výstavní hala na půdorysu bývalého amfiteátru.
Vedení výstaviště chystá deset investičních projektů. Přestavba pavilonu Z je hlavní. „Chceme tam pořádat precizní konference, zachováme původní architekturu,“ řekl předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.
Stavět se budou i nové restaurace Rybářská bašta a Klas, nové venkovní plochy a předělávat pavilony R1, R2 a R3. Podle loňských informací chce výstaviště do osmi let vybudovat novou vstupní bránu i vjezd, některé pavilony zbourat a postavit parkoviště až pro 800 aut. Investice nepřesáhne 300 milionů Kč, asi 30 procent nákladů chtěla firma krýt ze svých zdrojů, zbytek z bankovního úvěru, uvedl dříve Severin. Loni firma investovala 7,5 milionu. Společnost již loni zbourala pavilony E a F.
Nově zavede Výstaviště České Budějovice vstupní turnikety, které dokážou počítat návštěvníky. „Nejen že umožní podstatnou část vstupenek posunout do online prostoru, ale v rámci současných epidemiologických opatření umožní počítat návštěvníky v jednotlivých sektorech,“ řekl Severin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *