Brno podpoří zodpovědné hospodaření s půdou

Město Brno se přidá k Barceloně, Padově, Gentu nebo Frankfurtu a zapojí se do mezinárodního projektu Cities4Food, který se zaměřuje na podporu udržitelného využívání potravin, tedy podporu zodpovědného hospodaření a využívání potravin. Vedení města o tom informovalo v tiskové zprávě.

„Brno k projektu Cities4FOOD přispěje vytvořením Městské potravinové strategie a Koncepce péče o zemědělskou půdu na území města Brna. Nepůjde jen o sepsání dokumentů, ale také o stanovení opatření a návrh pilotních projektů, které povedou ke skutečným výsledkům,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Na tvorbě strategií se budou podílet i Jihomoravský kraj, brněnské univerzity a výzkumné instituce, zemědělské podniky i občanské spolky.
„Brno v rámci své dlouhodobé rozvojové strategie usiluje o podporu místního zemědělství v metropolitním regionu, péči o krajinu a podporu produkce a spotřeby místních potravin, třeba i tím, že právě na své gourmet speciality lákáme turisty. Cílem je zodpovědně hospodařit na zemědělské půdě a posílit tak odolnost města vůči momentálním projevům klimatických změn – suchu, horku nebo naopak přívalovým dešťům,“ uvedl Hladík.
Město chce žádat o dotaci z evropského výzkumného programu Horizon 2020, který umožňuje až stoprocentní financování.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *