Bidfoodu klesly tržby na polovinu, připravuje se na propouštění

Tržby jednoho z největších výrobců potravin Bidfood klesly o polovinu. Je to hlavně kvůli uzavření restaurací a hotelů, které firma zásobuje. Obává se propouštění, jako první na řadě by byli agenturní zaměstnanci, uvedla dnes v tiskové zprávě. Stejně jako jinde v potravinářství také v Bidfoodu chybí ochranné pomůcky proti koronaviru. Pokud by firma přestala vyrábět, přišlo by Česko o 300 až 400 tun potravin denně, uvádí.

„Naše společnost není jen výrobcem, ale zároveň i dodavatelem nemocnic, závodních jídelen a domovů důchodců. Jsou potravinové obchody na vesnicích, kde jsme jedním z posledních dodavatelů, proto musíme i v těchto těžkých dobách vytrvat,“ uvedl ředitel firmy Bohumil Volf.
Firma nyní přišla o odběratele z řad restaurací, hotelů a penzionů. „Pokud jsme na tuto část trhu vozili přibližně 350 tun zboží denně, pak dnes jsme rádi za 100 tun,“ dodal Volf. Podle něj výrobci nyní čilí tlaku, kromě chybějících pomůcek a sníženému odbytu řeší i platební neschopnost odběratelů, kteří už zboží dostali. „Ač jsme silná společnost, tak tohoto nebezpečí se děsíme a považujeme jej za časovanou bombu našeho podnikání. Snad tento stav nenastane a gastronomie se vrátí úspěšně do stavu, který zde byl ještě před pár týdny,“ uzavřel.
Ředitel opavského závodu Jan Vilímec už dříve řekl, že firma kvůli omezením souvisejícím s pandemií nového typu koronaviru přijde o desítky milionů korun. Za první měsíc ztratí asi 150 milionů korun jen na tržbách.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *