BASF loni v ČR vzrostly tržby o 10,6 procenta na 16,3 miliardy Kč

Česká pobočka německého koncernu BASF loni utržila 623 milionů eur (zhruba 16,3 miliardy korun). Ročně tak tržby vzrostly o 10,6 procenta, oznámili zástupci společnosti. Hospodářský výsledek nesdělili. Společnost prodává prostředky na ochranu rostlin, její výrobky se používají také v automobilovém průmyslu nebo v osobní péči.

Část divizí firmy, které jsou napojené na automobilový průmysl, zaznamenala ztrátu stejně jako celý automobilový průmysl. Převážil ale zisk z prodeje katalyzátorů. „Zde vycházíme vstříc současným trendům a dodáváme výrobcům automobilů katalyzátory splňující nejpřísnější emisní normu Euro 6D,“ uvedl generální ředitel české pobočky Filip Dvořák.
Meziročně hůře se vedlo divizi řešení pro zemědělství, kvůli jarnímu suchu byla menší poptávka po ochranných přípravcích. Firma v ČR zaměstnává více než 60 lidí.
Celá skupina BASF loni dosáhla tržeb 58,1 miliardy eur, což bylo meziroční snížení o 0,2 miliardy eur. Cílem skupiny pro letošní rok je navýšit obrat na 61 až 64 miliard eur.
Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014, oznámilo v lednu Sdružení automobilového průmyslu. V lednu pak pokles pokračoval, proti loňskému roku výroba osobních aut klesla o 11,7 procenta. Poptávka v Evropě vlivem koronavirové pandemie klesla o čtvrtinu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *